Nadchodzi taki moment, gdy zamiast kawy z białą pianką robisz pierwszą w tym roku gorącą herbatę. Wyciągasz z szafy ulubiony sweter i nie czujesz się głupio wychodząc w nim z domu. Kupujesz cytrynę i goździki, i wiesz… idzie jesień. Łapie Cię pierwsza nostalgia i wylewasz nadmiar myśli na papier. Sezon ślubny prawie dobiega końca, co nie oznacza końca pracy. Mały oddech i zmiany. Już teraz, jeszcze w weselnym biegu łapiemy trochę inspiracji. Mam dla Was pełną garść kolorów, którą z pewnością wykorzystacie w swym barwnym życiu. Zalejcie nimi jesienną zadumę.

W 2019 roku każdy znajdzie coś dla siebie, bo globalna sieć specjalistów z WGSN wróży nam kilka kierunków na wiosnę- lato’19. I jedno jest pewne, że każdy z nich jest ekspresją politycznego naładowania naszych czasów.

Śmiałe i mocne zestawienia kolorystyczne będą delikatnie tłumione świeżymi pastelami. Słoneczna żółć i odcienie fioletu będą wytchnieniem od klasycznych odcieni różu, limonki czy pudrowego błękitu. Odcienie żółci będą orzeźwieniem dla wielu innych barw pastelowych i naturalnych.

Odcienie rdzy i ziemi dopełniać będzie ognista czerwień i ostra pomarańcza. Aby jeszcze bardziej podkreślić atmosferę gorącego sezonu. Pomarańczowy to kolor ponad ograniczeniami, zaczął symbolizować mocny protest. Kluczową barwą jest mieszanka mandarynki, papai i klementynek.

Na upalne wypalone słońcem dni idealne będą pustynne beże. Łączenie różnych tonów piaskowych barw będzie idealną alternatywą dla bieli.

Tegoroczny fiolet pogłębi się jeszcze bardziej, dezaktualizując wszechobecny róż. Mocny fiolet i purpura będą mieć jeszcze większy wydźwięk, nie bójmy się dodać tym kolorom blasku, niech błyszczą. Sojusznikiem tych barw są odcienie khaki lub żółci.

Liliowe i lawendowe odcienie staną się jeszcze delikatniejsze. Będą graniczyły z kolorem „baby pink”. Jest to subtelna różnica z popularnym do tej pory odcieniem różu. Jak najbardziej łączymy go z fioletem oraz czerwienią.

Niebieskie i śmiałe barwy zastąpią pudrowe błękity. Zagrają z zielenią i kwiatowymi motywami.

Nadejdzie również ewolucja zieleni w stronę bardziej beztroskiego odcienia. Kolejne orzeźwienie sezonu wiosna/lato’19 – mięta! Współgrająca z brzoskwiniowymi różami, błękitem nieba czy metalicznym srebrem.

 

12-1

Żródło: fashionbiznes.pl

A co dalej…

Neo mint” jak twierdzą przedstawiciele WGSN będzie rządził w świecie mody i designu. Kolor neutralny pod kontem płci, ewoluuje z popularnością miękkich pasteli. Świeży, towarzyszy mu nastrojowy klimat i niemal utopijny optymizm. Będzie towarzyszył ważnym wydarzeniom zaplanowanym na 2020 rok: otwarciu największego budynku świata w Arabii Saudyjskiej, startu misji NASA Mard 2020 Rover oraz wdrożeniu latających taksówek przez Ubera. Według przedstawiciela pracowni WGSN Monnington Boddy, kolor może powtórzyć sukces Millenial Pink. Ten futurystyczny kolor jest niestety raczej wymagający przez to trudny w stylizacji.

 

 

Dla tych natomiast, do których kolor ten nie przemawia, WGSN wytypowało także inne odcienie na 2020 rok:

Purist Blue  – najnowszy etap ewolucji niebieskiego, jest miękki i bardziej słoneczny, ale ma również chłód, który wydaje się ostry i nowoczesny.

 

 

Cassis – Zachwycający, neutralny pod względem płci urok różu i nowoczesny wygląd purpury.

 

 

Cantaloupe – Łagodna i bardziej stonowana wersja młodzieńczych pomarańczy, które ostatnio zrobiły taki hałas.

 

 

Mellow Yellow – to dzięki niemu kolor żółty trafi w masową atrakcyjność. Ten głęboki i bardziej ugruntowany odcień wygrywa.

 

 

Tyle barw zawsze działa dobrze na moją kreatywność, mam nadzieję, że na Was również.

Zróbcie to! Twórzcie! W dobrym tonie 😉

Pewnie myślicie, co na to Pantone… Pantone wszystko na opak 😉

Autor
Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wyczyść formularzWyślij