Moda również doczekała się tego momentu, gdy na Smakuj design startuje jej osobna, poświęcona jej zakładka. Modę i design łączy więcej niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Wspólne inspiracje, motywy oraz krzyżujące się ścieżki. Mariaże różnych form sztuki i rzemiosła są na porządku dziennym, a gdy obie stanowią formę sztuki użytkowej, stają się dla nas medium wyrażania osobowości.  Takim wyrazem oraz demonstracją panujących trendów są zegarki firmy PLANTWEAR.

W rozmowie z Business of Fashion, Faye Toogood mówi, że Bez względu na to, czy projektujesz modę, meble czy wnętrza, materiały, których używasz, są najważniejsze, gdyż to dzięki nim możesz tworzyć nowe interpretacje swojego designu i kreować nowe historie.

W przypadku firmy Plantwear tym materiałem jest drewno. Ten szlachetny materiał przeżywa aktualnie drugą młodość w światowy designie. A niezwykła popularność tej marki potwierdza to w 100 %. Zachowując designerską formę, a jednocześnie łącząc ją z drewnem w różnych wybarwieniach, udowadniają, że drewno pasuje do nowoczesnego stylu.

Zegarki pasują do większości stylizacji zarówno formalnych, jak i oficjalnych. Wykonane są ręcznie i produkowane w Polsce.  Seria RAW to połączenie drewnianej koperty, kamiennej tarczy i paska z nylonu (oczywiście z recyklingu). Jest niezwykle lekki i pięknie prezentuje się na nadgarstku. Dotarł do nas w oryginalnym opakowaniu wyprodukowanym oczywiście z drewna. Nie za dużo tych drzew? Nie. Drewno pochodzi z kontrolowanych upraw przez Forest Stewardship Council. Firma stara się żyć w zgodzie z naturą, dlatego co miesiąc sadzi około pięćdziesięciu drzew w lesie tropikalnym w Brazylii.

Jaką ma wadę? Nie jest wodoodporny. Czy to minus?

Szczerze mówiąc nigdy nie skorzystałam z wodoszczelności moich zegarków.

Plantwear – design na czasie.

 

4

Autor
Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wyczyść formularzWyślij