Niektórzy mawiają, że nie ma się czym ekscytować. Czy aby na pewno?

Co roku Instytut Pantone, wybiera kolor roku i ten post powstał zaraz po ogłoszeniu tego koloru. Całe szczęście w tym, że nie miałam czasu, który mogłabym poświęcić na opublikowanie go, bo mam kilka przemyśleń. Za nami poznańskie targi ślubne, mimo iż co roku zastanawiamy się czy brać w nich udział, przykładamy się z wielką starannością, aby Was zaskoczyć i zainspirować. W tym roku Pantone nam nieco pomógł, bo pomimo tego, że kolor obrusu i dodatków wybraliśmy wcześniej to ogłoszenie koloru roku utwierdziło nas, że to dobra droga. Gdyż tym razem jest to bardzo prowokacyjny odcień fioletu.

PANTONE 18 – 3838 Ultra Violet

Zdania na temat naszej propozycji były bardzo podzielone. Oczywiście mogłabym przytoczyć mnóstwo ochów, achów i słów zachwytu. Gratulacji i bardzo ciepłych słów, bo one zawsze cieszą, utwierdzają w tym, że to co robisz jest warte sił, które w to wkładasz. Mogłabym też zarzucić Was cichymi szeptami „łe, tu jak na pogrzebie”, kręceniem nosem i obojętnymi spojrzeniami. I to też jest w porządku. Mnie ten fiolet przekonał do siebie. I dobrze, bo będę z nim pracować nie raz.

W Instytucie Pantone o kolorach wiedzą chyba wszystko. Kolejny wybór trendsetterów na najbliższe 12 miesięcy będzie nie tylko dominował w szeroko pojętej branży kreatywnej. Kolor ma być odzwierciedleniem tego, co potrzebne w dzisiejszym świecie, będzie oddawał współczesne nastroje.

Był okres szczególnie w romantycznych opowieściach, kiedy fiolet kojarzono ze zmysłowością. Niemniej podczas wieloletnich badań nad wpływem koloru na zachowanie, ani razu fiolet nie wzbudził takiego skojarzenia. Wysyła raczej sygnał, o poza zmysłowej transformacji.

Dyrektorka instytutu – Leatrice Eisman – postrzega ten kolor jako symbol oryginalności, pomysłowości i progresywnego myślenia. Barwa ta od dawna kojarzy się z kontrkulturą, niekonwencjonalnością i artystyczna błyskotliwością. Towarzyszyła jako wyraz indywidualności muzycznym ikonom takim jak Prince, Dawid Bowie czy Jimi Hendrix.

Kolor roku 2018 sugeruje pewne odkrycie poza tym, gdzie jesteśmy teraz. Tajemnicę, intrygę tego co nas czeka.

To niesamowite ile głębokich emocji może wywołać kolor, pobudzając jednostki do przepychania granic. Żyjemy w czasach, które wymagają inwencji i wyobraźni. Ta twórcza inspiracja fioletowej purpury przenosi nasz potencjał na wyższy poziom. Od odkrywania technologii, większej galaktyki po artystyczną ekspresję i refleksję duchową.

Kolor roku Pantone to coś więcej niż trendy w świecie projektowania!

 

Oglądajcie i śmiało piszcie jak wrażenia 😉

2312131421

49

Autor
Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wyczyść formularzWyślij