Moment, w którym przyszło mi do głowy znajdowanie fajnych i ciekawych dodatków, do codziennej stylizacji, to ten gdy otrzymałam wejściówkę na Targi Mody w Poznaniu. W myślach rozbłysła mi paleta kolorów, wyjątkowe wzornictwo i świetna jakość materiałów. Lubię przyglądać się trendom. Słucham uważnie co zdaniem prognostyków wydarzy się w świecie mody, kultury, dizajnu. Mnogość wątków sprawia jednak, że można niezgrabnie wyłożyć się na grząskim gruncie.

Z sekcji „szafa” wyszłam bowiem, szybciej niż mogło mi się kiedykolwiek wydawać… Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu na Targach Mody, nie było co oglądać. Sposób prezentacji produktów w ogóle nie zachęcał. Liczba odwiedzających również świeciła skromnością. W kwestiach wizualnych trudno zdobyć się na obiektywność. Nie ukrywam, że nastawiłam się głównie na dodatki: zegarki, okulary i biżuterię, i tu się rozczarowałam. Rzadko bywam na imprezach modowych, ale o prezentacji produktów chyba coś tam mogę powiedzieć. I w ogóle nie wspominałabym o tym wydarzeniu, ale jakoś utkwił mi w głowie ten chaos i zmarnowany tam czas, więc postanowiłam doszukać się czegoś co może Was zainteresuje.

KOMONO, nic wam ta nazwa nie mówi? mi też nie mówiła, a oznacza „małe rzeczy”. Czyli to czego właśnie szukałam. Jako jedna zachęciła mnie aranżacją stanowiska, za to zniechęcił Pan, który nieco nachalnie próbował przedstawić historię firmy, podkreślając głębokie zakorzenienie w belgijskiej tradycji i wychwalając Antwerpię jako kluczowy kierunek w modowych wojażach. Co mnie w ogóle nie interesowało.

Komono okazało się być ciekawym połączeniem inspiracji z kultury w najprostszych formach, podążających za funkcjonalnością. Dostępne na wyciągnięcie ręki w dość skorelowanej cenie. Inspirowane są stylem retro – futuro, czyli mieszanki przeszłości z nowoczesnymi trendami. Nie wyróżniające się niczym specjalnym, ale estetyczne i po prostu ładne.

Z kolekcją możecie zapoznać się na stronie KOMONO

Bez nazwy-3Bez nazwy-2

Autor
1 komentarz
  1. Rok do roku jakoś słabiej te targi wychodzą.. W świecie torebek też niewiele mogłam upolować… ale parę modeli przykuło oko – niebawem pokażę na http://www.messengerka.pl – wpadaj 🙂

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wyczyść formularzWyślij