Wszyscy o tym. Tegoroczny wybór Pantone soczystej wiosennej zieleni, zaraził i zafascynował wszystkich, którzy pragną powrotu do natury i zdrowego stylu życia. Greenery to symbol nowego początku, świadomego podejścia do ekologii czy odżywiania. To znak, że pora wziąć oddech. A wrzucając do jednego worka szmaragdowy, malachitowy, khaki, miętowy, morski, oliwkowy, pistacjowy, szałwiowy, awokado czy butelkę, możemy mieć pewność, że zieleń wybuchnie w 2017 roku. I może wrócę do greenery, gdy wybudzę się z zimowego letargu, a na dworze pojawią się pierwsze pąki wiosennych kwiatów i źdźbła świeżo zasianych traw, ale teraz SHADOW.

Shadow 2117-30 to kolor roku 2017 według Benjamin Moore. Szlachetny fiolet, głęboki i wielowymiarowy. Doskonały w budowaniu nastroju. W zależności od kontekstu, potrafi prowokować, wprowadzać spokój lub motywować do działania. Kierunek jego poszukiwań wyznaczyły badania nad zależnościami światła i cienia na starych płótnach. Inspiracją do wyboru tego odcienia na kolor roku, była sztuka Dawnych Mistrzów, takich jak Vermeer czy Caravaggio. Jeśli przyjrzymy się uważniej, odnajdziemy w nim głębie charakterystyczną dla martwych natur i scen rodzajowych.

Benjamin Moore przedstawia całą kolekcję kolorów, które są kontynuacją dla koloru roku, dla jego poczucia głębi i ciepła. To cała paleta barw, która sprawdzi się w każdym domu, nawet w połączeniu mocnych akcentów. Takie zestawienia wydobywają urodę dzieł sztuki. Co ciekawe do zilustrowania barw i całej koncepcji projektanci wybrali jeden dom, w którym obserwowali teatr światła i cienia. Piękno odkryli w momencie, gdy cień zaczyna wygrywać ze światłem. To te dotąd nieuchwytne odcienie, znalazły się w kolekcji na 2017.

Zobaczcie całą kolekcję barw – Tutaj. Aranżacje, które im towarzyszą to barokowa mieszanka stylów i materiałów. Mieszają się w nim klasyczne formy z klasyką współczesnego wzornictwa. Wykorzystano ciężkie i mięsiste tkaniny – aksamity i welury, niczym z obrazów van Eyck’a. Wielbiciele klasycznych klimatów będą zachwyceni!

Poniżej kompozycja, którą przygotowałam w oparciu o znalezione fotografie. Chętnie przygotuję aranżację stołu w tej kolorystyce, może dla kogoś z Was…? Barokowy przepych dla odważnych?

kolor roku

Fotografie via Benjamin Moore, Pinterest, identifythisart.com

Autor
Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wyczyść formularzWyślij