Doceniając lokalne inicjatywy, kreatywność i rzemiosło postanowiłam wybrać (nieprzypadkowo) 8 kobiet, które mnie inspirują. Z dumą „korzystam” z ich twórczości. Zawsze powtarzam, że świat dla mnie to przede wszystkim obrazy i wierzę, że to co nas otacza potrafi nas zmieniać w lepszych i piękniejszych ludzi, a wartościowe przedmioty mogą zmieniać świat wokół. To one dzielą się takimi przedmiotami i zmieniają mój świat w piękniejszy. Ich głowy kipią od planów i wizualnej refleksji, dlatego śledźcie blogi i wszelkie przejawy ich życia w mediach społecznościowych. To kopalnie cennej wiedzy i inspiracji.

Poczytajcie sobie i waszym córkom o silnych kobietach i dziewczynach, naładujcie się wspólnie wszystkim, co dobre. Dajcie się zainspirować. Uwierzcie w swoje możliwości i dopingujcie się choćby w domowym zaciszu. To zaprocentuje!

Przedstawiam Wam element żeński – Damy, Dziewuchy, Dziewczyny, klikając w imię i nazwisko poznacie je jeszcze bliżej.

GOSIA HERBA 

Gosia Herba jest ilustratorką. Pracuje dla wydawców, czasopism, wytwórni muzycznych i agencji reklamowych. Jest także autorką książek dla dzieci i powieści graficznych. Kupuję książki z ilustracjami Gosi, z myślą o sobie, bo dzieci jeszcze małe 😉 Plakaty od Gosi wiszą u mnie w salonie, nad biurkiem odręczny rysunek, a jak Gosia polubi mój post na Instagramie to jest mi strasznie miło!

herba 1herba2herba3

AGATA BIELEŃ 

Agata Bieleń urzekła mnie biżuterią, której motywem przewodnim jest linia – podstawowa jednostka geometryczna. Łamana, zginana, łączona w przestrzeni, w trójwymiarowe formy. Formy są lekkie i delikatne a ich priorytetem jest użyteczność. Wedle myśli, że proste jest piękne, a mniej znaczy więcej.

agata1agataagata2

MALWINA KONOPACKA 

Graficzka, ilustratorka i projektantka. Jestem zachwycona jej ręcznie malowanymi przedmiotami. Jej autorskie linie wazonów i naczyń łypią kolorowymi oczyma, rozkwitają na nich fantastyczne rośliny, wśród których czają się sylwetki zwierząt.

konopacka1konopacka2

MAGDALENA TEKIELI 

Projektantka produktu i grafiki użytkowej. Projektuje meble oraz posiada markę papierniczą Paper Love, która specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu produktów papierniczych. Zaprojektowane przez nią notesy i plannery są świetne, ale sekretarzyk SECRET DESK i seria mebli CABINET skradły moje serce.

tekieli11telieki12

MAGDALENA ŁAPIŃSKA

Jest grafikiem, ilustratorem i ceramikiem. Uwielbia pracować w przestrzeniach, gdzie te trzy obszary się przecinają. Łączy inspiracje ze sztuki z współczesnymi koncepcjami. Jej marka Łapińska Porcelana obecnie obejmuje dwa projekty: lisy – ręcznie wykonane lisy porcelanowe, malowane złotem i kobaltem, oraz Second Life of Plates – stare talerze z graficznym akcentem.

łap1łap2łap3

ANNA BŁASZCZYK 

Anna Błaszczyk jest autorką i projektantką LUMIO, czyli lnianych muślinów. Tekstyliów inspirowanych naturą, łączących tradycję z nowoczesnością – każdy wyrób ma swoją historię. LUMIO powstało z marzenia by nie dzielić życia na zawodowe i prywatne i by wszystko to co ważne mogło spotkać się w jednym miejscu. Piękne.

lumioBez nazwy-8

KATARZYNA BOGUCKA 

Głównie ilustratorka. „Wystawia się to tu to tam”,także w moim domu, gdyż najwięcej plakatów mogę naliczyć jej autorstwa. W salonie, na korytarzu, a nawet w łazience.

boguckabogucka1

BIANKA SZLACHTA 

Bianka znana jest mi z unikalnego stylu grafiki tatuaży, zyskała ogromną popularność publikując swoje prace gównie na Instagramie. Często dowcipna i głęboko zakorzeniona w popkulturze, jej rysunki określa minimalistyczna i szorstka estetyka. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, postrzega tatuowanie jako inną formę sztuki współczesnej i ściślej kojarzy się z galeriami sztuki niż zacienionymi salonami tatuażu.

111

Autor
1 komentarz
  1. Spergula

    Skoro jesteśmy tym co jemy, na pewno jesteśmy również tym, na co patrzymy 🙂 Piękne przedmioty!

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wyczyść formularzWyślij