Arena DESIGN 2018 to jedyne w Polsce miejsce spotkań biznesowych producentów z projektantami, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Pokolenia (generations) to motyw przewodni jubileuszowej 10. edycji arena DESGN. Ta edycja ma być debatą, w której zostanie omówiony temat w jaki sposób w świece wzornictwa korzystać z doświadczenia i dorobku starszych oraz jak wykorzystać wizję i kreatywność młodych.

Arena design trwa od wczoraj i już znamy zwycięzców TOP DESIGN award. W kategorii przestrzeń domowa nagrodzony został Fotel RM57 firmy VZÓR, a pozostałych laureatów znajdziecie w linku.

Zachęcam Was do zwiedzania. W przestrzeni TOP DESIGN możecie zobaczyć na żywo wszystkie produkty marek będących finalistami konkursu.

Przed Wami jeszcze ciekawy program wykładów i konferencji prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów. Jeszcze dzisiaj o 16:30 startuje wernisaż fotografii Szymona Brodziaka Pomiędzy kontrastami.

Jutro między innymi wykład o najnowszych trendach w projektowaniu dla seniorów, oraz przedstawienie projektu „U siebie, mimo wieku?”, za to w piątek dowiecie się czy ultra violet będzie rządzić w 2018 roku we wnętrzach? Ciekawi?

To wszystko na FORUM czyli w samym sercu projektu, strefie najważniejszych wydarzeń i miejscu spotkań.

Poza tym w przestrzeni EDUKACJA możecie poznać projekty młodych, zdolnych projektantów z europejskich akademii artystycznych i uczelni technicznych (poniżej znajdziecie krótką relację z wystawy School of FORM). Możemy uzyskać wgląd w ofertę, możliwości i osiągnięcia w instytucji szkolnictwa wyższego w dziedzinie designu.

Co jeszcze? Viva Light – wystawa nowatorskich produktów, materiałów i technologii w spójnej formule wystawienniczej, której elementem spajającym jest światło. Oraz wystawa gościa specjalnego, w tym roku jest to marka Ligne Roset – rodzinna firma z 150 letnim doświadczeniem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Marka współpracuje z najbardziej utalentowanymi oraz nagradzanymi projektantami.

Polecam również stanowisko firmy Bejot, która przestawiła najnowszą koncepcję projektową zgodną z filozofią Biophilic Design – Green Park Office. Koncepcją, która stawia na „miłość do natury” i podkreśla koncentrację na człowieku, jego potrzebach oraz zdrowiu. Szczególnie dlatego, że jest to firma z mojej okolicy.

Wydarzeniu arena DESIGN towarzyszą największe w kraju targi z branży meblowej – MEBLE POLSKA oraz targi wyposażenia wnętrz HOME DECOR – ale o tym później. 

 

Bez nazwy-2Bez nazwy-1

24 soffff

3723 sof22 sof21 sof20 sof17 sof16 sof

1514293031

2526

edf

edf

39

3534333227191812131087611

345Bez nazwy-2

Autor
Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wyczyść formularzWyślij